Bezpieczny Kredyt Poznań

Bezpieczny Kredyt 2.0. – rząd podaje budżet

Jeszcze przed oficjalnym zawieszeniem Bezpiecznego Kredytu 2 procent, 28 grudnia 2023 Rząd Donalda Tuska informował o pracach nad nową wersją programu.

„Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi intensywne prace nad nową formułą wsparcia kredytobiorców. Naszym celem jest to, by nowy instrument był z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu w zwykłej ofercie rynkowej. Istotnym założeniem jest także mniejsza presja na rynek mieszkaniowy i związany z tym wpływ na wzrost cen oraz precyzyjnie adresowana pomoc państwa”

Dzisiaj, 3.01.2024, dzień po zawieszeniu przyjmowania wniosków w sprawie BK2, znamy już zapowiedzi dotyczące skali nowego kredytu z dopłatami. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii budżet na Bezpieczny Kredyt 2.0. na rok 2024 wyniesie ok. 500 mln zł. W przypadku Bezpiecznego Kredytu 2 procent wyczerpany limit (w początkowych założeniach miał wystarczyć na cały 2024) był niemal dwukrotnie większy.

Źródło informacji: money.pl

Łukasz Sroczyński

Łukasz Sroczyński

Pośrednik kredytowy