Bezpieczny Kredyt Poznań

Dobre wieści od Ministra Budy

logo

W dniu dzisiejszym, 24 kwietnia 2023, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Katowicach, Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał kilka istotnych informacji.

Według ministra, w przypadku Bezpiecznego Kredytu zdolność kredytowa będzie dużo korzystniejsza niż przy tradycyjnych kredytów hipotecznych.

– Mam nie tylko potwierdzenie z banków, ale również interpretację Komisji Nadzoru Finansowego, zgodnie z którą zdolność kredytowa w tym programie będzie mogła być zdecydowanie wyższa

Minister podkreślił, że w tym roku nie ma żadnych limitów i wszyscy, którzy złożą wniosek mogą być pewni, że otrzymają kredyt z dopłatami.

Podtrzymany jest również termin wejścia programu w życie.

Zakładam, że Bezpieczny Kredyt 2 proc. wejdzie w życie od lipca. Nie identyfikujemy obecnie żadnych ryzyk, które by mogły opóźnić start programu, bo ustawa zgodnie z planem została uchwalona przez Sejm i trafiła do Senatu. Równolegle do ścieżki legislacyjnej wdrażane są procesy, które umożliwią bardzo szybki start tego kredytu.

Minister Buda przewiduje również, że skala programu Bezpieczny Kredyt 2% jest na tyle mała, że nie powinno to wpłynąć na wzrost cen mieszkań.

Łukasz Sroczyński

Łukasz Sroczyński

Pośrednik kredytowy